Priemyselná chémia MOLYDAL

Z oblasti priemyselnej chémie Vám ponúkame kompletný rad prostriedkov od firmy MOLYDAL. Medzi ponúkané výrobky patria aj tieto výrobky:

Mazacie tuky pre ložiská

Firma MOLYDAL ponúka kompletnú sadu produktov na mazanie akýchkoľvek plôch, ponúka špeciálne produkty pre extrémne teploty a extrémne podmienky. Medzi ďalšie produkty patria mazivá používané v styku so zásadami, alebo kyselinami. Mazivá sa podľa druhu poonúkajú aj vo forme sprejov.

Čistiace a dezoxidačné činidlá

Do tejto skupiny patrí sada produktov používaná na čistenie elektrických kontaktov, alebo na ochranu foriem v sklárňach, zlievárňach a pod. Používajú sa aj na ochranu loveckých a športových zbraní. Mazivá sú voduodpudzujúce, chránia proti korózii.

Odmasťovače

Čistenie a odmasťovanie mechanických a elektrických zariadení, odmasťovanie farebníc v polygrafii je pre sadu týchto produktov hračka. Rozpúšťadlá podľa druhu neobsahujú chlórované rozpúšťadlá ani CFC. Niektoré z nich sú nehorľavé. Stačí si vybrať zo širokej palety produktov.

Produkty pre dopravníky a reťaze

Premaže a ochráni všetky druhy reťazí (špeciálne je doporučený pre kĺbové reťaze). Sú vodeodolné, podľa druhu je možné ho použiť aj v priestoroch s intenzívnou parou a sú použiteľné aj pri extrémnych teplotách.

Montážne mazivá

Montážne mazivá na montáž mechanických častí, podľa druhu môžu obhahovať mikročastice kovu, alebo medi, chránia proti korózii. Použiteľné pri extrémnych teplotách až do +1200 stupňov Celzia.

Dočasná ochrana

Produkty na dočasnú ochranu kovov proti korózii a ochranu spojov galvanizovanej ocele. Aktívne chránia kovy proti hrdzi.

Uvoľňovacie činidlá

Používajú sa na uvoľňovanie a mazanie mechanických častí. Má veľmi nízke povrchové napätie. Efektívne uvoľňuje zaoxidované časti.

Vŕtanie, rezanie závitov

Použiteľné pri vŕtaní kovov, rezaní závitov a podobných prácach.